3:6(0:4,2:2,1:0)
ne 15. 9. 2024 17:00 @ SH Slaný - Háje, Divize, 1. kolo

Divize startuje regionálním derby, Vlci vyrazí bojovat o první body do Slaného

Vlci rozjedou čtvrtou divizní sezonu na půdě regionálního rivala FBC Barracudas Slaný

Hned na úvod sezony míří kralupský tým na horkou půdu neoblíbeného soupeře, Barracudas Slaný. Oba týmy na sebe měly štěstí i v přípravné fázi na sezonu a úspěšnější bilanci drží právě hráči ze Slaného, kteří Vlky vyřadili z letního turnaje Czech Open, po výhře 4:1 a při následném pohárovém měření sil došlo na remízu 5:5. Oba celky se na duel naladily ideálně. Kralupy vyřadily Wizards a Králův Dvůr z Poháru. Barakudy pak dva sestupující celky Benešov (loni v Národní lize, letos v Divizi B) a FBC Plzeň (loni v 1. lize mužů, letos v Národní lize).

V prvním duelu tak půjde o důležité body do tabulky Divize A, ve které by oba týmy s přihlédnutím na loňské výkony měly platit za kandidáty v boji o play off.

Letos na jaře byli Vlci prvním týmem, který dokázal Barakudy porazit v jejich novém domově, parádní hale přímo ve Slaném, kam se tým přesunul po letech exilu na Kladně a ve Stochově. V uplynulé sezoně si tak oba celky vyměnily první porážky na domácím parketu, protože právě Barracudas byli jediným soupeřem, který si v základní části odvezl z Kralup výhru, na podzim zde uspěli při výhře 5:4 po prodloužení.

Jarní zápas byl v spíše v režii agilních Vlků, kteří soupeře nakonec zlomili až brankou Jana Michálka v prodloužení při výhře 7:6 a zapsali tehdy velmi cenný skalp v honbě za postupovými pozicemi pro play off.

Slaný x Kralupy 4:9, Divize A 22/23

Bilance Kralup proti Slanému: 1 výhra - 2 výhry po prodloužení/nájezdech -1 remíza -1 prohra po prodloužení/nájezdech -1 prohra

Domácí znovu spoléhají na zkušenou kostru týmu, kterou tvoří hlavně bývalí hráči kladenských Kanonýrů. Mezi hlavní tahouny Barakud se řadí zkušený bek Ondřej Richtr, slánský tým také hodně sází na bodový přísun od Stanislava Prokopa a Václava Linharta, kteří minimálně v začátku sezony během Poháru platili za nejproduktivnější hráče týmu. Po zranění v průběhu letní přípravy dosud chyběl ofenzivní lídr Tomáš Richtr, který tradičně patřil mezi největší hrozby Barakud.

Slánský tým se i letos může opřít o kompaktní výkon defenzivy, která i v minulé sezoně patřila mezi nejlepší v soutěži. Právě výkon zadních řad v barvách soupeře umí podpořit i trio zkušených brankářů Tomáš Cmíral, Jiří Šimon a Vojtěch Hlava. Poslední jmenovaný loni patřil mezi nejlepší brankáře Divize A a jako jediný si odvezl výhru z kralupské palubovky.

Vlci budou spoléhat na výkon ofenzivního komanda, které se zatím jeví v dobré pohodě na začátku nového ročníku. Produktivní je kapitán Kozel, i jeho parťák z formace Jakub Manek. Body sbírají také Jan Michálek nebo Jaroslav Jaroš. A vydatnou podporu ofenzivě doručují také beci Jakubové Kocourek a Hájek.

V brankovišti Wolves si vinou zranění Marka Hammamiho zatím v Poháru rozdělili minuty David Kozel a mladý Jonáš Štrombach. Do nové sezony by však po konci Jana Blaha, měla vstoupit brankářská dvojice právě ve složení Kozel a Hammami.

Oba týmy čeká další napínavé klání a rozhodně nepůjde o pohodový rozjezd, protože si nedělní soupeři jistě na hřišti nic nedarují.