Kralupy WolvesKrálův Dvůr
10:4(3:1,4:1,3:2)
ne 8. 9. 2024 18:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, Pohár, 4. kolo

Jasná záležitost. Vlci vyřadili Králův Dvůr a přivítají superligovou Českou Lípu

Kralupští Vlci znovu porazili dalšího soupeře z Národní ligy a zahrají si proti superligové České Lípě

Třetí kolo pohárové soutěže přineslo další povedený duel pro kralupské mužstvo, které od samého začátku pevně drželo otěže zápasu, a skoro bezbrannému a omlazenému soupeři nakonec nasázelo deset branek, při postupové výhře 10:4.

Nedělní večer si kralupští fanoušci zapamatují jako další přesvědčivý výkon družiny trenéra Kašpárka. Kralupský kouč od svého nástupu do funkce vtiskl týmu jasnou herní tvář, a tu Vlci dokázali úspěšně předvést hned proti dvěma soupeřům z třetí nejvyšší soutěže, Národní ligy.

Skóre třetího kola načal Luboš Brzoň, který parádně vymetl pavučinky za královedvorským gólmanem Petrem Eiblem. V úvodních deseti minutách byli Vlci jasně lepším týmem, ale několikrát selhali v koncovce. Poté přišlo dvojité vyloučení a oslabení 5 na 3, ze kterého v dresu Králova Dvora vyrovnal Michal Mašek. To bylo však od TBC na skoro dvacet minut hracího času vše. Poté přišly velké chvíle nového útočníka Jaroslava Jaroše, který nejprve Wolves vrátil vedení a poté se připletl k vlastní brance Patrika Vavrušky, která znamenala třetí gól Kralup. Mazák vlčí sestavy Jaroš však neměl dost a v pětadvacáté minutě přidal druhou branku, kterou vyhnal Eibla z branky a donutil hostujícího kouče Petra Koptu vybrat oddechový čas za stavu 4:1 pro domácí Vlky.

Ani po čase na poradu však hosté nedokázali zabrat a dovolili zazářit také Jakubu Kocourkovi, který využil Jarošova pasu a přivítal v brankovišti střídajícího Pavlise. Kocourek patřil mezi nejlepší hráče kralupského týmu, a jeho nebojácné ofenzivní výpady často připomínaly souboje “kocourka s myší”, když ladně pronikal mezi hostující obránce. Poté se však probrala také dosud spící ofenziva hostů, které dal jiskřičku naděje Adam Lešuk, jenž využil Zuskova pasu a snížil stav. Svůj už skoro tradiční zápas v dresu Wolves si připsal Jan Michálek, který byl znovu zlým mužem soupisky a nasbíral čtyři trestné minuty. Pověstným hlasovým zprávám od hlavního kouče se však vytáhlý forvard zřejmě vyhne, a to díky dvěma slepeným brankám, s pořadovým číslem 6 a 7. Do poslední periody tak Vlci i díky Michálkově příspěvku vstoupili s jasným náskokem 7:2, který navíc v 50. minutě rozšířil Lukáš Carvan a přidal osmý gól kralupského týmu.

“Hráči od začátku plnili taktické pokyny realizačního týmu a hráli na maximum. Jsem rád, že jsme našim divákům, kteří nás skvěle podporují, předvedli koncentrovaný výkon po celých 60 minut a nyní se můžeme těšit na konfrontaci se soupeřem z nejvyšší soutěže. Tento zápas navíc dobře posloužil jako ideální příprava před začátkem ligové soutěže, kterou odstartujeme proti Slanému už za týden,” hodnotil spokojený hlavní trenér Ondřej Kašpárek.

Když následně zahrál vysokou holí Hájek, měli hosté dokonce možnost se přiblížit z trestného střílení. Proti byl však další z hrdinů večera, do té doby skvěle chytající David Kozel. Strážce vlčí branky si počkal i na zakončujícího Lešuka a nájezd suverénně zneškodnil. Neúnavní Vlci nadále deptali omlazený tým soupeře důraznou hrou a skvělým napadáním, které vyústilo v devátou branku, tentokrát z hole kapitána Adama Kozla, který doručil míček neomylně do bližší šibenice branky TBC. Druhý zářez vzápětí připsal i defenzivní mazák Lukáš Carvan, který využil parádního pasu Štěpána Berky a jednoduše zasadil soupeři desátý úder. Hosté pak ještě dvakrát kosmeticky upravili výsledek po zásazích Pocha a Štamberga. To však už nic nezměnilo na postupu Wolves do dalšího kola.

Další vítězný večer pro kralupský tým znamená ideální přípravu před začátkem divizní soutěže, ale také další velký zápas pro kralupský florbal. Podruhé v historii totiž do města nad Vltavou dorazí superligový celek. Tentokrát FBC Česká Lípa, v rámci 4. kola Poháru Českého Florbalu.