Kralupy Wolves
Č. LípaKralupy Wolves
4:15(0:3,2:6,2:6)
so 5. 10. 2024 19:00 @ SH Česká Lípa, Divize, 4. kolo

Kralupská jízda ve znamení čtyřek: 4. kolo, 4. výhra i kvarteto branek pro hvězdu zápasu

Kralupští Vlci zůstávají i po čtyřech kolech bez ztráty body. Z České Lípy si odvezli výhru 15:4

Tohle byl povedený výjezd. Vlci vyrazili potřetí během čtyř kol na venkovní palubovku a vezou do města nad Vltavou plný počet bodů. Oslabená sestava si poradila s rezervou České Lípy vysoko 15:4. Dlouhý výjezd však přinesl i hluché pasáže a hlavně nepovedený vstup do zápasu, který je spíše anomálií probíhající sezony.

Vlci tak poprvé v ročníku nedominovali hned od úvodního hvizdu rozhodčích. Je otázkou zda za to mohl netradiční sobotní večerní start utkání, nebo sestava která čítala celou řadu absencí. Kralupský stroj se tak rozjížděl pomaleji než bývá letos zvykem. Českolipští, kteří se v minulém kole nadechli senzačním comebackem proti Rudné (12:11 po prodloužení, pozn. Red.), byli v úvodu více než zdatným soupeřem a několikrát zaměstnali brankáře Marka Hammamiho, který čelil v první části hned osmi pokusům domácích střelců.

Rozjezd Kašpárkova expresu tentokrát trval do desáté minuty, kdy skóre otevřel svou pumelicí Jan Michálek. Pak si vyměnili zdvořilosti přeživší členové z ultra silné první řady Petr Husťák a Adam Kozel. Nejprve skóroval Kozel s asistencí Husťáka, poté si role prohodili, když Husťák zvyšoval už na 3:0 z pohledu Vlků. To však bylo na půdě outsidera do první sirény vše.

Hned na úvod druhé části potrestal chybu v domácí rozehrávce mladý forvard Josef Brtník, který navazuje na svou formu před zraněním kotníku a byl ve spolupráci druhé útočné řady vidět. Když se poté znovu parádně navázalo spojení na lince 5 a 6, byl z toho zásluhou Husťáka už pátý gól hostujících Wolves a také střídání v domácím brankovišti. Jiskřičku naděje pak pro českolipské vykřesal kapitán Zdeněk Petrák, když Jirsův pas mezi dvěma bránícími Vlky doklepl do odkryté klece. Ani to však Wolves nezastavilo, když další kombinaci hostů zužitkoval opět nezastavitelný Husťák a zkompletoval hattrick, během devíti minut hracího času.

Na jeho branku se následně podařilo navázat i Matěji Petrovićovi, který svým výkonem táhl třetí formaci a zvýšil už na 7:1. Následně se o slovo poprvé přihlásil i muž zápasu, Luboš Brzoň, který suverénně zametl do branky už osmý balonek. Poté si však kralupské číslo 39 ukrojilo příliš velké sousto a fatální nálet do trojice soupeřů vyústil ve druhý gól, tentokráte ze situace tři na nikoho, ve které byl kralupský brankář Hammami bezmocný. Další zásah FBC odnesla i taktická tabulka kouče Kašpárka, který ji málem rozčtvrtil o mantinel a palubovku místní haly. Vlci se i ze druhého úderu soupeře rychle oklepali a byl to opět Brzoň, který se vykoupil po Pavelkově asistenci a rozšířil kralupské vedení na rozdíl sedmi branek.

Do třetí části tak oba celky nastoupily za stavu 9:2, z pohledu Wolves. Hned na jejím začátku se za kralupskou obranou zjevil zcela osamocený českolipský matador Marek Dzierža a zkušený rutinér prohodil Hammamiho v brance a zapsal třetí gól pro své barvy. Severočeský kotel byl v tu chvíli u vytržení a začínal doufat, že by se jejich miláčkům mohl povést podobný husarský kousek, jako o týden dříve v Rudné, kde modrobílí dvakrát prohrávali o tři branky a duel zvrátili v prodloužení. Myšlenky na domácí stíhací jízdu však nejprve několika zákroky odmítl Hammami a poté i Brzoň, který zkompletoval druhý kralupský hattrick sobotního večera a zvýšil na 10:3. Hned v zápětí zlomil domácí snahu na odpor druhou brankou Matěj Petrović a když deset minut před koncem počtvrté skóroval Brzoň, už nebylo pochyb o vítězství kralupského mužstva.

Sám čtyřgólový střelec, pak spokojeně popisoval další výhru svého týmu a radoval se z produktivního večera.
“Přišlo mi, že první třetina byla z naší strany docela tragická, byli jsme dost rozlítaní na hřišti a nehráli jsme, to co jsme chtěli. Dle mého na to měla vliv dlouhá cesta. Ve druhé a třetí třetině jsme se probrali, začali jsme hrát naši hru, plnili jsme zadané pokyny a hlavně jsme konečně proměňovali vytvořené šance. Z osobního hlediska jsem se svojí hrou v rámci možností spokojený. Od začátku ročníku se mi docela daří a doufám, že mi to zůstane i do dalších zápasů. Jsem rád i za cenu pro hráče zápasu…Čtyři góly za utkání, to se mi povedlo možná tak někdy v dorostu, takže je to pro mě novinka na kterou bych si klidně zvykl! Doufám, že mi střelecká forma vydrží, ale recept na to úplně nemám, budu se snažit dělat to co doteď, a doufat že to bude vycházet i nadále,” popisoval spokojeně dvacetiletý forvard Brzoň, který se po úvodní aklimatizační sezoně v Kralupech naplno rozjel a kraluje týmovému bodování s deseti body za sedm branek a tři asistence.

Na druhé straně byl následně úspěšný domácí kapitán Petrák, který se mezi třemi hráči v brankovišti zorientoval nejlépe a zasunul míček do odkryté branky, 4:12. Pak nastaly velké chvíle čtrnáctého hráče na soupisce a muže se čtrnáctkou na zádech. Štěpán Berka si dvakrát v předbrankovém prostoru poradil na výbornou a rozšířil inkaso na účtu českolipské obrany už na čtrnáct branek, aby se to nepletlo. V samotném závěru pak ještě “čtyřkový” večer v České Lípě odmítl Jan Hubka, když uzavřel statistiky na stavu 15:4 pro kralupské Vlky.

Mužem utkání se podruhé v sezoně stal výborně hrající forvard Luboš Brzoň, který nasázel 4 branky.

Spokojený byl tentokráte i trenér Kralup Ondřej Kašpárek, když zápas po jeho konci hodnotil.
“Dnes jsme konečně zvedli procento úspěšnosti střelby a proměňovali šance. První třetina bylo mdlejší z naší strany, ale potom jsme se probudili a zápas kontrolovali až do samého konce. Vypadá to, že jsme na dobré cestě. Teď to hlavně neustále potvrzovat dál a dál. Děkuji našim fans za to, že náš jeli podpořit i na venkovní zápas,” komentoval spokojeně čtvrtou výhru svých svěřenců kouč Kašpárek.

Vlci se tak dobře naladili na další náročný program, kdy je čeká důležitý domácí souboj s Kadaní, a poté výjezd do Chebu a duel proti elitnímu týmu České Lípy v Poháru.

FBC Česká Lípa B - Kralupy Wolves 4:15
branky
: 24. Zdeněk Petrák, 34. Jakub Jirsa, 43. Marek Dzierža, 52. Zdeněk Petrák - 10. Jan Michálek, 14. Adam Kozel, 16. Petr Husťák, 23. Josef Brtník, 23. Petr Husťák, 25. Petr Husťák, 28. Matěj Petrović, 30. Luboš Brzoň, 36. Luboš Brzoň, 45. Luboš Brzoň, 45. Matěj Petrović, 50. Luboš Brzoň, 52. Štěpán Berka, 54. Štěpán Berka, 55. Jan Hubka; rozhodčí: Jakub Mauer - Jakub Horák; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 59; zásahy brankářů: Miloš Mach 4, Martin Salavec 20 - Marek Hammami 19; po třetinách: 0:3, 2:6, 2:6