Kralupy WolvesÚstí
16:6(6:2,4:2,6:2)
ne 17. 12. 2023 18:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, Divize, 15. kolo

Na konci roku šestnáct gólů. Vlci si doma poradili s rezervou Ústí

Ani podruhé v sezoně se kralupští florbalisté nenechali zaskočit tvrdou hrou severočeského soupeře. Doma mu nadělili šestnáct gólů a přezimují na třetím místě tabulky

Už od rozcvičky bylo viditelné, že chuť vyhrát je v domácím týmu značná. Kvalitní tempo a dobré střelecké pokusy nejen dobře rozchytaly oba domácí brankáře, ovšem také ukázaly odhodlanost potěšit slušně zaplněné ochozy sympatickou útočnou hrou.

K té zavelel už po třinácti vteřinách hry obránce Jakub Kocourek, jehož střelu hostující gólman Pražák našel až ve vlastní síti. Postupně ubíhající první hrací část přinášela jednak další šance domácích, jednak brejkové výpady hostí, které skvěle pokryl Hammami v bráně domácích. Ten se do dění zápasu kromě vynikajících reflexů zapsal také díky přesnému výhozu, jímž vybídl Michálka ke vstřelení druhé branky domácích. Za hosty sice snížil Nikolič, jeho gól jako by probudil produktivitu Vlků. S rychlými odpověďmi v rozmezí třinácti vteřin přispěchali Adamové Carvan a Kozel, kteří poslali domácí do třígólového vedení. To sice po odrazu od břevna a lehké dorážky lehce smazal hostující Grosse, ovšem také jeho branka byla pomyslnou vodou na mlýn domácí ofenzivy. Do konce první dvacetiminutovky se prosadil ještě Malík z úspěšně provedeného nájezdu a Procházka; všechny tři útoky se tedy podělily o šest vstřelených gólů v první třetině.

Druhá třetina začala tam, kde skončila ta první. Tedy dobrou útočnou hrou domácích, kteří postupně přidávali další góly. Postupně se ve druhé hrací části za domácí prosadili Brzoň, Malík, Veverka a Kozel, jejichž góly posunuly skóre už na 10:2. Pohodlný náskok domácí možná trochu ukolíbal, jelikož na konci prostřední periody předvedli pasáž s několika nepřesnostmi a vyloučením, díky kterým si hostující rezerva prvoligového Ústí zahrála dlouhou početní výhodu, na jejímž začátku a konci přišly dva snižující góly. Před poslední třetinou tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 10:4 pro vlčí smečku.

Divák, který přišel z přestávkového programu jen o minutu hracího času později tak zkraje třetí třetiny propásl dvě branky, po jedné na každé straně. Po jedenácti vteřinách zastavil čas hry svým gólem Veselý, na což vzápětí reagoval druhým gólem v zápase ústecký Nikolič. Gólové trumfování si nenechal líbit domácí kapitán Kozel, po jehož zteči padla další kralupská branka a on sám dokonal hattrick. Vhozenou rukavici ještě naposledy zvedl právě sám Nikolič, když opět snížil a také zkompletoval tři vstřelené branky v jednom utkání. Dál však stříleli góly jen domácí. Druhý gól v zápase zaznamenal Luboš Brzoň, pět minut před koncem zaznamenal také bombarďák Malík hattrick, přičemž skóre v přesilovce uzavřel Pavel Procházka. Sečteno podtrženo, tříbodová výhra pro domácí a to po výsledku 16:6.

Áčko tak přezimuje na průběžném třetím místě divizní tabulky. Nyní si vlčí smečka přes Vánoce odpočine a další ligový zápas odehraje již 10. ledna, kdy se v odvetě potká s pražským Olympem.

Děkujeme za podporu v podzimní části sezony a těšíme se opět v lednu!