7:6(4:3,3:2,0:1)
ne 13. 10. 2024 18:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, Divize, 5. kolo

Popravu Katů v Kralupech řídil tříbodový Husťák, Vlci jsou nadále stoprocentní

Vlci vyhráli i popáté, Katy z Kadaně porazili 7:6

Nedělní slunečné odpoledne ve městě nad Vltavou ozdobil tradiční šlágr Divize A. Na palubovce Wolves se představili Kati Kadaň, Vlci neoblíbeného soupeře nakonec přetlačili výsledkem 7:6 a zapsali pátou výhru z pěti utkání. Jindy dramatický duel však začal nečekanou smrští kralupské ofenzivy. Střelecký účet zápasu otevřel už ve druhé minutě David Karpíšek, který spíše míček nabízel před branku, ale dokázal jej šikovně a trochu šťastně dostat za záda kadaňského Vojtěcha Jiráčka. Hned o minutu později se o slovo přihlásila elitní řada Kralup. Do prvního útoku se vrátil kanonýr Jakub Manek a ukázal, že i po zranění kotníku, které jej vyřadilo na tři zápasy, bude znovu pálit ostrými, když dostal míček za záda soupeřova brankáře s přispěním asistence Petra Husťáka. Opaření hosté v tu chvíli marně hledali cestu, jak překonávat rozjetý a dobře promazaní stroj domácích. Ti navíc zásluhou Jana Suka přidali hned o minutu později i branku s číslem 3. Úvodní ofenzivní přívalovou vlnu kralupského útoku korunoval Husťák, když přidal branku na 4:0, kterou mu nachystal navrátilec do sestavy Jakub Manek.

"Jsem rád za důvěru od trenérů, cítil jsem se dobře. Ačkoliv můj poslední zápas byl prakticky před měsícem a tréninky jsem stihl pouze dva, takže pauza tam byla znát, klid na hokejce jsem neměl ideální, sám jsem mohl dát 4 góly což mě mrzí, ale zároveň jsem rád, že jsem mohl týmu přispět alespoň takhle. Ještě ke všemu trenéři od poloviny zápasu stáhli zápas na 2 centry, takže jsem neměl ani čas se dát pomalu do provozní teploty, ale rovnou jsem odehrál velkou porci minut a vlastně jsem za to rád, na kotník to byla pořádná zkouška a vydržel bez problémů. Vlastně ani nebyl čas na to myslet, že jsem skoro měsíc chyběl. Takže doufám, že výkony budou jen a jen lepší," hodnotil první zápas po návratu do sestavy forvard Manek.

Hosté z Kadaně však ukázali, že na čelo divizní vřavy nepatřili v posledních letech náhodou a ani drtivý nástup svěřenců Ondřeje Kašpárka je nepoložil. Následně však velký tlak Vlků povolil a ve slabší pasáži zápasu si nešťastně zranil kotník mladý forvard Josef Brtník a jeho odstoupení vykolejilo domácí ofenzivní snažení, právě po úrazu benjamínka domácí sestavy Vlci přestali hrát a pustili soupeře ještě více do hry. Kadaň tak měla příležitost rozehrát svoji (ve vzájemných střetnutích) už skoro tradiční show ve formátu „nahoru dolů“. Ta hostům přinesla dva slepené zásahy v sedmnácté a osmnácté minutě, kdy se prosadil snajpr Patrick Lenke a zdatně na něj navázal Matyáš Rauscher. V závěru první periody pak ještě z dálky skóroval ostřílený bek Jan Kopýtko a ze čtyřbrankového náskoku bylo rázem hubené vedení 4:3. Ve svém blogu před utkáním kouč Kašpárek zmiňoval, že doufá v to, že tentokráte již nebude muset naštvaně házet svou tabulkou.

Taktickou tabulkou sice neházel, za to musel v šatně vytáhnou fén, kterým se snažil domácí výkon resuscitovat. A aspoň částečně se to zkušenému lodivodovi podařilo. Jelikož hned po minutě druhé třetiny se parádním zakončením zády k brance prosadil podruhé Jan Suk a znovu vytvořil kralupskému týmu dvoubrankový polštář. Na Sukovu branku však odpověděl nejproduktivnější plejer hostujícího výběru, Mikuláš Kulík, který překonal brankáře Davida Kozla po dobře zvládnuté brejkové akci. Náskok domácích pak znovu rozšířil Jan Michálek, když využil přihrávky Davida Karpíška a upravil skóre na 6:4. I na Michálkův zásah však hosté našli odpověď, když skóroval Adam Manas a přiblížil svěřence Lukáše Pitry na dosah jediné branky. V závěrečné vřavě druhé části ještě Vlčí náskok znovu navýšil Petr Husťák, poté co přidal svou druhou branku, tentokrát po asistenci svého tradičního parťáka, navrátilce do sestavy Jakuba Manka. Právě Husťák jakožto MVP utkání pak popisoval výkon kralupského týmu.

"Zápas s Kadaní hodnotím kladně především z hlediska produktivity a týmového výkonu. Skvělý vstup do utkání, kdy jsme bleskově vedli 4:0 hned v úvodních minutách. I přes výpadek na konci první třetiny jsme se však dokazáli semknout a nepovolit soupeři vyrovnat. Ještě bych vyzdvihnul výborný výkon Davida v brance a takticky zvládnutý konec utkání, kde jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Kralupský "kopec" tak zůstává zatím neporažen," hodnotil zápas hráč utkání Petr Husťák.

To bylo však od ofenzivní letky kralupského týmu v pátém kole vše. Ve třetí části sice mohlo 103 příchozích diváků sledovat ofenzivní podívanou, kde se oba týmy pokoušely o rozšíření svého brankového účtu. Na obou stranách však kralovali brankáři, domácí tým znovu výborným výkonem držel David Kozel, na druhé straně se vyznamenával Vojtěch Jiráček, který se zvládl oklepat z hrozivého začátku utkání a v posledních minutách duelu deptal kralupské střelce. Na začátku třetí periody se navíc kralupští museli bránit v oslabení, když druhý nejtrestanější muž Divize A, David Karpíšek, sroloval hostujícího Kopýtka. V početní nevýhodě však defenzivní komando Katům gólovou radost nepovolilo. Naposledy se soupeři zadařilo dotáhnou na dostřel zásluhou Adama Zázvorky, ten nadvakrát dorazil střelu za Kozlova záda a vykřesal jiskřičku naděje na comeback Katů. Tu však následně udusil útočník Patrick Lenke, jenž vystavěl cihlovou zeď před kralupským bekem Pavlem Procházkou a dvojice arbitrů ocenila tento zákrok čtyři a půl minuty před koncem utkání trestem na 2+2 minuty.

Vlci tak mohli zápas dohrát ve vlastní přesilovce a mladé mužstvo to tentokráte zvládlo velmi zkušeně. Šofér domácího výběru Kašpárek spolu se svými svěřenci v závěrečné pětiminutovce zaparkoval na vlastní polovině dvoupatrový autobus, který Vlky dovezl k další výhře, už páté za tři body. Wolves jsou navíc spolu s divizním soupeřem z Děčína jediným týmem, který po pěti kolech Divize zůstává na celostátní mapě čtvrté nejvyšší soutěže stoprocentní. Pátý zářez před kamerou kralupské televize i pro klubový web však hodnotil domácí kouč velmi rozčarovaně. „Dnešní slunečný den jsme rozjeli na výbornou a brzo vedli 4:0. Pak však, jako na potvoru, přišlo z naší strany uspokojení a nechali jsme soupeře převzít otěže utkání. Naštěstí jsme však v závěru zápasu zahráli výborně taktický výkon a získali další tři, velmi důležité body. Děkuji divákům a pořadatelům,“ nechal se slyšet trenér dosud neporažených Vlků Ondřej Kašpárek.

Kralupy Wolves - FBC DDM Kati Kadaň 7:6
branky: 2. David Karpíšek, 3. Jakub Manek, 3. Jan Suk, 6. Petr Husťák, 22. Jan Suk, 33. Jan Michálek, 38. Petr Husťák - 17. Patrick Lenke, 18. Matyáš Rauscher, 20. Jan Kopýtko, 23. Mikuláš Kulík, 37. Adam Manas, 48. Adam Zázvorka; rozhodčí: Karel Kotyza - Tomáš Grigar; vyloučení: 1:2 + Patrick Lenke 4; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: David Kozel 23 - Vojtěch Jiráček 31; po třetinách: 4:3, 3:2, 0:1

V příštím kole však Vlky čeká další náročná zkouška. Kralupští florbalisté vyrážejí na nejdelší výjezd divizní sezony, když změří síly s Chebem. Doma se tak Wolves představí znovu ve středu 23.10., kdy v rámci Zápasu Roku přivítají superligovou Českou Lípu!