DěčínKralupy Wolves
7:12(1:3,2:6,4:3)
so 2. 12. 2023 16:30 @ SH TJ Jiskra Nový Bor, Divize, 13. kolo

Tucet gólů v Děčíně. Kralupy vezou ze severské výpravy tři body

Mužský A-tým navázal na sympatický výkon proti rezervě Chomutova a podruhé v řadě si připsal tříbodové vítězství. Na skalp domácího Děčína zadělal třemi góly kapitán Adam Kozel

Nehostinné prosincové počasí, které v pátek a sobotu zasáhlo většinu republiky, neušetřilo ani kralupskou florbalovou výpravu, jež se v sobotu vydala do Nového Boru k odvetě s Děčínem. Zápas třetího s posledním týmem tabulky nabízel jasnou záležitost, ovšem nesmělo se zapomínat na otřepanou, přesto správnou frázi, že každý zápas začíná na stavu 0:0.

Ten ve společném měření sil vydržel jen lehce přes tři minuty, když do vedení poslal domácí zakončující Pšenička. Vlci si připravovali odpověď přes sedm minut, ovšem když odpovědět, tak pořádně. Během pěti minut otočili skóre hned třemi góly, když se postupně prosadili hned dvakrát kapitán Adam Kozel a Štěpán Berka, jehož gól zpečetil výsledek první třetiny v poměru 3:1 z pohledu Kralup.

Stejně jako skončili první, začaly Kralupy druhou třetinu bezvadně. Nabídnutou početní výhodu využil Jan Michálek poté, co zužitkoval gólový pas od Veselého. Příznačně veseleji bylo o pár minut později, když se prosadil Petr Husťák a navýšil skóre ve prospěch Vlků. Domácí sice dvěma góly korigovali a dotahovali se na svého středočeského soupeře, ovšem to byla voda na kralupský gólový mlýn. Do titěrného časového intervalu, minuty a čtrnácti vteřin, hostující hráči vměstnali tři góly - nejprve se prosadil Kristian Malík, na kterého navázal obránce Jakub Kocourek, jenž úspěšně zakončil svůj ofenzivní výlet a konečně hattrick dokonal Adam Kozel, když nepohrdl nezištnou přihrávkou Karla Urbana. Konečný výsledek po druhé třetině doplnil svojí brankou Procházka a oba týmy se rozešly do chladných kabin za stavu 3:9 z pohledu Děčína.

Ve třetí třetině se zápas rozhodně nedohrával jen z povinnosti, domácí sešikovali své síly a vrhli se do útoku. Budíčkem pro jejich obranu totiž byly dva vstřelené góly zkraje třetí třetiny, kdy v jejich síti nejprve skončila další přesilovková kombinace, na jejímž konci byl střelec Brzoň, jedenáctou branku hostí poté vstřelil Veselý. To domácí zdravě vybudilo, během poslední třetiny vstřelili čtyři branky a zápas zdramatizovali. Brzoň svým druhým gólem v utkání však vrátil hostům vedení, které v závěru jen upravil děčínský Dašek. Sečteno a podtrženo, skromná návštěva v novoborské hale viděla celkem 19 gólů a výhru hostujících Kralup v poměru 12:7.

Wolves tak vůbec poprvé v divizní historii vyhráli v Děčíně za tři body, díky kterým se stále drží na třetím místě ligové tabulky. Předposlední předvánoční zápas je čeká již tuto sobotu, kdy vyjedou do Rudné. Držte jim palce, ať vítězná série pokračuje! #wolvestogether