3:6(0:4,2:2,1:0)
ne 15. 9. 2024 17:00 @ SH Slaný - Háje, Divize, 1. kolo

Vlci mají první výhru, loupili na půdě Slaného. Zářili oba Kozlové i Manek

Kralupští Vlci mají první výhru v nové divizní sezoně

Druhý zápas v nové Slánské hale, druhá výhra a znovu mužem zápasu na straně Wolves brankář. Kralupští Vlci rozjeli putování novou sezonou tříbodovým zápisem na půdě neoblíbeného soupeře a získávají tak první výhru v úvodu Divize A. Úspěšný večer v domácím svatostánku Barakud režíroval David Kozel v brance a velmi zdatně mu sekundoval Jakub Manek, tradiční kanonýr v neděli zřejmě pil z jiného hrnečku, a zapsal hned kvarteto asistencí. Svůj debut v Divizi v dresu Kralup si připsali Jaroslav Jaroš, Martin Pavelka, Jan Hubka a David Karpíšek. Obnovenou premiéru pak ostrostřelec Adam Carvan, který dorazil vypomoci formou střídavých startů z provoligového Chomutova.

Svěřenci Ondřeje Kašpárka vstoupili do zápasu velkou aktivitou, na kterou trenérský tým od svých hráčů dlouhodobě apeluje. A velký tlak dělal domácím zkušeným borcům problémy. Po chybě v rozehrávce se v tutovce objevil nováček Jan Hubka, a svůj první divizní start ve vlčích barvách ozdobil i premiérovou brankou. Meruňkový míček, který si schoval, mu jistě bude zářit na poličce jako pěkná vzpomínka na povedený debut. Po úvodní trefě Wolves navíc začal koncert tria Petr Husťák, Jakub Manek a Adam Kozel. Elitní útočná letka Wolves se sešla v kompletním složení poprvé od bitev v uplynulém play off. Souhra však rozhodně nevymizela. Druhou branku Vlků Manek připravil Janu Sukovi, který prostřelil slánského Jiřího Šimona povedenou ranou z dálky. Pak se prosadil navrátilec do sestavy Petr Husťák, opět po Mankově pasu a využil premiérovou přesilovou hru sezony. Kompletní zápis ve střelecké listině pro první řadu přišel v šestnácté minutě, kdy se přesně trefil také kapitán Kozel a opět po nahrávce Jakuba Manka. Florbalisté Barakud tak byli po úvodní čtvrthodině na ručník a výkřiky některých domácích příznivců vyžadující větší zápal a aktivitu, byly také na místě. Nezištné přihrávky z hole Jakuba Manka, udělaly v první periodě rozdíl ve skóre, který musel domácí celek dotahovat po zbývající minutáž duelu.

"Myslím si, že jsme předvedli výborný týmový výkon, do utkání jsme vstoupili dobře naladění a v první třetině jsme byli jasně lepším týmem a zaskočili soupeře. Poté bych řekl, že soupeř přidal a my jsme začali být trochu ustrašení a vznikaly zbytečně chaotické situace, které do příště musíme odstranit, ale výborně nás podržel David v brance. Byl to první ligový zápas, bojovnost a chuť byla veliká, a zaslouženě bereme 3 body v derby, teď zregenerujeme a příští týden si chceme dojít pro další výhru," radoval se po duelu jeden z kralupských hrdinů Jakub Manek, který zapsal čtyři gólové asistence.

Do šaten tak oba týmy zamířily po první části za stavu 4:0 pro hostující Kralupy. Do druhé třetiny domácí nastoupili v trochu jiném módu a pořádně kralupským Vlkům zatopili. Všechny pokusy však likvidovala kompaktní defenziva, v čele s Davidem Kozlem, který dlouho držel čisté konto a deptal domácí střelce, kteří si na něm několikrát vylámali zuby. Po třech minutách od začátku druhé dvacetiminutovky navíc přidal další branku Adam Kozel, po parádní kombinaci s Husťákem a Mankem, který se už počtvrté zapsal do kolonky asistentů. Propad kralupské obrany následně využil Stanislav Prokop, který měl jednoduchou práci a po Sachrově pasu doklepával za záda bezmocného Kozla. Následně se začala opět plnit i trestná lavice, kam nejprve zamířil zlý muž zápasu David Karpíšek (4 trestné minuty) a poté i domácí Marek Nekuda. Narozdíl od Slaného Vlci byli v přesilovkách nebývale úspěšní a šestou trefou, tentokrát z hole Luboše Brzoně, vyhnali Jiřího Šimona z brankoviště. Jeho místo zaujal další zkušený matador Tomáš Cmíral, který hned v prvních momentech na place zlikvidoval několik nebezpečných šancí Wolves. Další fatální propad hostující defenzivy navíc znamenal, že všem mužům v bílých dresech pláchl Václav Linhart a šikovně prostrčil míček pod tělem gólmana Kozla, 2:6 z pohledu domácích.

Po druhé pauze však stále trval čtyřbrankový rozestup mezi oběma soupeři. Hned v úvodu poslední části se ale opět o slovo přihlásili muži v pruhovaných dresech, kteří nejprve vyslali na trestnou lavici Filipa Janoucha, poté opět Davida Karpíška a pak také Pavla Procházku. Kralupský celek však v početní nevýhodě srdnatě bránil a vynuloval přesilovkovou jednotku soupeře, která nevyužila ani jednu ze čtyř nabídnutých šancí. V posledních minutách pak domácí vyzkoušeli ještě hru v šesti, která konečně přinesla kýžený gól, když se po přihrávce Ondřeje Richtra prosadil Jiří Rafaj, byla to však jediná z 12 střel, která ve třetí části prošla za záda kralupského maskovaného muže Davida Kozla. Právě Kozel se následně stal hráčem zápasu, když pětadvaceti zákroky dovedl Vlky k první výhře v nové sezoně.

Z té byl samozřejmě nadšený i kouč Ondřej Kašpárek, který ocenil výkon mužstva a předvedenou hru.
„Důležitá výhra na úvod ligy. Zápas jsme od začátku kontrolovali, až na pár výpadků, jsme jej drželi ve svých rukách. Mám radost z naší hry a z toho, že jsme uspěli proti soupeři, jehož hra nám dlouhodobě úplně nechutná. Děkujeme moc všem našim fanouškům, kteří nás dorazili podpořit a také soupeři za kvalitní prověrku,“ hodnotil výkon svých svěřenců čtyřiačtyřicetiletý lodivod, který jako hlavní kouč i nadále zůstává v základní části Divize neporažen.

Vlci odolali tlaku neoblíbeného soupeře z regionu a zapsali první tři body v tabulce letošní Divize. Už příští týden se kralupští florbalisté představí doma, v neděli od 18:00 vyzvou Floorball Club Falcon.