Kralupy WolvesSO Praha
8:6(2:1,1:1,5:4)
so 13. 1. 2024 18:00 @ SH Kralupy nad Vltavou, Divize, 17. kolo

Žádná kouzla v Kralupech! Vlci porazili lídra tabulky

Odveta podzimního utkání s prvním týmem tabulky, pražskými Wizards, skončila stejným výsledkem, ovšem pro kralupský A-tým. Rozhodla výborná produktivita Vlků

Nevlídné sobotní počasí nahnalo na tribuny kralupské sportovní haly více než osmdesát diváků, kteří zhlédli souboj prvního a třetího týmu tabulky. Domácí Vlci přivítali pražské Wizardy, kteří si chtěli vyčarovat další tři body a utrhnout se na čele soutěže. Proti tomu byla vlčí smečka, odhodlaná nechat si všechny tři body doma. Zápas začal v rychlém tempu, kdy si oba brankáři připsali již v první minutě své úvodní zákroky. Ve větší permanenci byl domácí Blaho, který chytal skvělé utkání a deptal soupeřovy útočníky.

Přesto to byli hosté, kteří otevřeli skóre, když po rozehrávce standardní situace skóroval nejproduktivnější útočník soupeře, Karel Smutný. Domácí však nesmutnili dlouho! V první třetině nejprve srovnal Luboš Brzoň poté, co využil aktivní napadání Štěpána Berky a minutu a půl před koncem poslal domácí do vedení svým prvním gólem v sezoně Karel Urban, když využil přesilovou hru. Wizardi se snažili ještě do posledního hvizdu úvodní části srovnat, ovšem všechny jejich pokusy zastavil vynikající Blaho.

Do druhé třetiny oba týmy nastoupily opět velmi intenzivně; akce střídala akci, obránci blokovali ostošest, brankáři sbírali zákroky. Třetí gól domácích vstřelil Jakub Manek, který se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do hry, přebral balonek na polovině hřiště a nekompromisně zakončil. Vlci tak odskočili do dvougólového vedení. To bohužel nevydrželo do konce prostřední hrací části, jelikož za hosty snížil v přesilové hře Lazárek, ten večer čtyřbodový. Sečteno podtrženo, stav 3:2 před třetí třetinou sliboval velkou zápletku v boji o body!

Zápletka začala vskutku brzy, neboť po úvodním buly hosté zvýšili aktivitu a zasypali Blaha několika nebezpečnými střelami. Blaho, stejně jak celá kralupská obrana, odolával do 44. minuty, kdy z brejku srovnal čaroděj Krob. Domácí však nesklopili hlavu, ba naopak se vrhli za další vstřelenou brankou. Tu si pro sebe, stejně jako dvě další, rezervoval Adam Carvan. Nejprve hazardoval s tepem všech domácích fanoušků, když při přesilovce ztratil na pozici posledního balonek, ovšem následný gól, kterým vymetl všechny pavučiny v levé šibenici hostujícího brankáře Hartmana, ukázal svou extratřídu. Za hosty sice opět srovnal Lazárek, ale o dvacet vteřin později přispěchal s gólovou odpovědí opět Carvan. Když se stejný hráč trefil v 57. minutě potřetí, Vlci získali dvougólové vedení. Hosté si vzali oddechový čas a během osmadvaceti vteřin při hře v šesti vstřelili dva góly a srovnali. 6:6 dvě minuty před koncem!

Poslední dvě minuty rozhodně nebyly pro kardiaky. Na obou stranách byly příležitosti rozhodnout utkání, vítězný gól však ze své čepele vstřelil Michálek, když byl dostatečně důrazný před bránou, našel si odražený balonek a překonal bezmocného Hartmana. Definitivní tečku za tříbodovým zápasem napsal pět vteřin před koncem znovu Michálek.

Kralupy porazily lídra tabulky a připsaly si další tři body do divizní tabulky. Takticky vyspělý výkon, skvělý Blaho, jenž si právem odnesl ocenění pro nejlepšího hráče domácích a výborná produktivita, to byly pilíře na cestě za druhou výhrou v novém kalendářním roce.

Na tyto dva výkony budou chtít kralupští florbalisti navázat již tuto neděli, kdy jedou do Teplic. Držte jim palce! #wolvestogether